balkan forces americas army clan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Vek trajanja medija i njihova provera

Go down 
Autor/icaPoruka
Šaban
Admin
Šaban


Number of posts : 2688
Age : 58
Reputation : 32
Points : 2879
Registration date : 14.10.2008

Vek trajanja medija i njihova provera Empty
PostajNaslov: Vek trajanja medija i njihova provera   Vek trajanja medija i njihova provera Emptyned pro 13, 2009 10:09 am

Na svojim medijima za pohranu podataka imam razno razne podatke, video uratke, obiteljska sjećanja, baze podataka, prve radove itd. Zabrinula me vijest da cd,dvd mediji i nisu tako sigurni kako se govorilo i da vijek trajanja od 50 - 70 godina ne dolazi u obzir. Zanimljivo da će jedna vhs traka nadživjeti dvd medij ako se odnosimo prema njoj kao prema mediju. Imao sam problem sa očitavanjem dvd filma, no sa vhd usprkos tome što je "sažvakana" video rekorder se malo pomučio i stvar je prošla. Nekakva ispitivanja na medijima su pokazala da nakon 5 godina 30% podataka postane nečitljivo.

Koje stvari utječu na kvalitetu i dugovječnost.

1. kvalitet medija, premaz medija. (verbatim, azo - premaz)
2. čuvanje medija: sobna temperatura bez promjena, mrak i u slim kutiji.
3. način prženja, najmanja brzina uz verifikaciju snimljenog.

Za provjeru starih medija i stanja na njima preporučio bih program VSO inspector, a možete ga skinuti sa stranica :
http://www.vso-software.fr/products/inspector/inspector.php

eto drugari, bacite se na posao.Instalirajte program i proverite svoje XXX filmiće na dvd-ima da slućajno nisu nestali.
Ako na dvd-u ne nađete nikakve podatke to vam nije kriv nestanak podataka već drugar kojem ste bili zadnji puta posudili film da ga pogleda, a ovaj ga je zamenio sa praznim dvd-om.
[Vrh] Go down
 
Vek trajanja medija i njihova provera
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Clanovi i njihova trenutna statistika

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
balkan forces americas army clan :: *Razonoda* :: TEHNOLOGIJA :: Računala i tehnologija-
Forum(o)Bir: