balkan forces americas army clan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 novi vladari

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Šaban
Admin
Šaban


Number of posts : 2688
Age : 58
Reputation : 32
Points : 2879
Registration date : 14.10.2008

novi vladari Empty
PostajNaslov: novi vladari   novi vladari Emptypon pro 05, 2011 10:30 am

Sa izlascima prvih zraka sunca ja sam se rastreznio i tek tada vidio da sam spavao na podu u hodniku. Kaput je bio jos na meni, a pantalone skinute do koljena. Verovatno sam isao i pisat. Mamurluk u glavi, prazan zeludac i zamagljen vid naterali su me da skoknem do kuinje i drmnem iz flase jedno 2 deci rakije. Nakon sto su mi se misli malo razbistrile i dok sam izvrteo film u glavi shvatih da sam bio na glasanju juce. Zapravo nisam ni znao da je glasanje vec je jedan drugar na to podsetio. Odvuko me mimo moje volje na biracko mesto, a onda u birtiju. Video sam da su listici poveliki, mnogo je njih koji bi leba bez motike. Svake godine je sve vise trutova koji bi ziveli na tudoj grbaci i nisam znao koga da izaberem. Isao sam na eci-peci pec ti si mali zec... pa zaokruzio. Nesecam se ni koga sam zaokruzio. Posle mi je taj drugar u balkanskoj krcmi pricao danu posle izbora i vremenu koje nas ceka. Stoga sam se uputio iz stana na udahnem novi vazduh i pogledam sto se to promenilo. U kontenjeru kopa ista njuška, traži boce. Isti ljudi u isto vreme prolaze mojom ulicom, idu na đob. Komšija Milan vergla svoj auto i nikako da mu upali. Verovatno će da traži kablove i da mu neko malo da struje. U dućanu cene iste, nisu manje. Ja u đepu ništa kao po običaju, bole me levo plućno krilo moraću kod lekara. Teta Smilja ide na pijacu. Auti na semaforu ko u priči, nemali broj. Na kiosku se sve šareni. Okićeni borovi i božićne čestitke na svakom koraku. Čini mi se sve po starom, a ja očekivo erupciju vulkana. Gledam novine i nigde ne piše da je zaposleno 200.000 ljudi, a obečali su kada dođu na vlast da će odma otvorit radna mesta. Sram ih može biti, eto slagali su. Vidim onako izdaleka naslov da su se nažderali i potrošili njih četvorica 150 iljada kuna. Ti mater! Zamisli pojest i popit cirka 40.000 kuna po glavi. Dobro su proslavili. Ja sam slavio tako sto sam pojeo topli sendvic nakon 10-tak piva i zalio taj isti sendvic sa jos 10-tak piva. Potrosio sam nekih 200-250kn. No nije mi zao jer evo cene idu dole, sat rada ide gore. Resicu stambeno pitanje. Deca ce se besplatno da školuju, a ja ću daq idem lekaru bez da me pita dali imam dopunsko osiguranje. Neće me ustvari ništa da pita, samo će da me pogleda i izleći.
ajd ćujemo se, vidimo se
[Vrh] Go down
Šaban
Admin
Šaban


Number of posts : 2688
Age : 58
Reputation : 32
Points : 2879
Registration date : 14.10.2008

novi vladari Empty
PostajNaslov: Re: novi vladari   novi vladari Emptypon pro 05, 2011 3:47 pm

evo bas se pitam kako to da je hdz izgubio pa sam citajuci stampu dosao do zakljucka.
Na izbore je izaslo 100% glasaca kukuriku koalicije te tako osvojili 42%, odaziv hdz biraca nije bio velik tek 27% pa su tako osvojili svega 25%. Dijaspora je zakazala zbog blagdanskih priprema i šopinga te je odaziv dijaspore bio svega 5%. Znamo da dijaspora uvek glasa za hdz. Iz tih statističkih podataka mozemo videti da je hdz izgubio zbog neodaziva biraca jerbo bi 95%dijaspore koja nije izasla i 38% glasaca koji nisu izasli u hrvatskoj hdz dobio ove izbore. Na glasovanje je izaslo svega 62% upisanih biraca, oli ti njih 2milijuna i 300 tisuca.
Neznam zasto hdz nije koalirao kao sdp. sdp je morao da koališe sa još 3 stranke da dobije izbore, a hdz samo da je koalirao sa jednom pobedili bi evo primera:

4 i 5 izborna jedinica osijek, hdz+hdssb 45%, a kukuriku 33%. Glavas je bio u hdz-u neznam sto se desilo?

U ostalim izbornim jedinicama dovoljno bi bilo da su koalisali sa laburistima i odneli bi pobedu.

Mozda na kraju i koališu, videćemo.
Nego šta vi mislite , ima li nade da nam se vrati hdz i dovrši ono što je započeo (borba protiv korupcije i kriminala te uvodenje hrvatske u EU)?
[Vrh] Go down
Šaban
Admin
Šaban


Number of posts : 2688
Age : 58
Reputation : 32
Points : 2879
Registration date : 14.10.2008

novi vladari Empty
PostajNaslov: Re: novi vladari   novi vladari Emptypon pro 05, 2011 4:19 pm

evo da se jos malo javim sa novim vestima.
Iznenadila me vest iz osijeka gde je bilo nepravilnosti u radu izborne jedinice, zapravo desio se incident da su mesto za glasovanje romske nacionalne manjine ukinuto iz nepoznatih razloga. Ja iz pouzdanih izvora znam o cemu se radi. Zapravo su kutiju za listice stavili na ladju i onda su je odvezali kada se ladja napunila sa glasacima. Sramota. Nevideno.

U brodsko posavskoj zupaniji su isto hteli da smuljaju ali nisu uspeli. Zamislite ljudi.
Napisali da ima ukupno 437 biraca romske nacionalnosti, a znamo dobro da je broj mnogo veci te zbog birokratije i zatezanja sa izdavanjem dokumenata nisu ljudi mogli da izadu na izbore. Na izbore su pustili da udje samo 252 glasaca i to samo muske osobe su smele da glasuju. Nakon toga jos su proglasili 16% nevazecih listica. evo link pa skinite pdf format

http://www.bpz.hr/aktualnosti/izbori_2011-nacionalne_manjine/default.aspx

evo vam nacionalne manjine u osijeku.
http://www.osijek.hr/index.php/cro/Gradska-uprava/Nacionalne-manjine/Vijeca-i-predstavnici-nacionalnih-manjina-IZBORI-odrzani-10.-SRPNJA-2011

Neznam dali se jevreji broje pod nemce ili su oni posebno. To cu da pitam pa cu da vam kazem sledeci put. Znam da su inace jevreji poreklom iz nemačke i da nose nemačka prezimena ali neznam bas zakon pa vam nebi mogao tačno to da kažem.

ali gledajuci listu nemože čovek a da ne primeti da su srbi mnogo više obrazovani od nemaca. U nemaca jedan lekar na njih 15, a u srba 1 lekar 2 profesora i advokat na njih 15.

Vidim ima i jedan slovenac, što me veseli. Neka, neka. Jedan po jedan pa će da bude ISKRA ili GORENJE.

eto pa se cujemo kada pripremim vesti sa terena ja ću odma da vas izvestim. Jos nisu prebrojani svi glasovi.
Inace mi pričo đed kako je on išao na glasanje za vreme kraljevine jugoslavije. Mahom bilo nepismenih ljudi pa su dobijali kuglice. Na kutijama su bila napisana imena pa si stavio kuglicu u kutiju za koga si hteo da glasaš. Naravno da nisi odma stavio u tu kutiju nego si prelazio rukom preko svih kutija i na zeljenoj kutiji si ispustio kuglicu. Kuglice su bile od lakog materijala da ne šušte i ne buče kada padnu u kutiju. Posle se prebrojavale kuglice pa koji je ministar imao više kuglica taj je pobedio.
Inače su se uvek nemci bunili, oni su hteli kockice a ne kuglice. Jbg, nemcima uvek nešto ne valja. Da im daš kockice oni bi kuglice. Posle došo branko kockica pa im nije valjo.
Ma nemcima treba dat alat u ruke da rade a manje da razmisljaju i sve onda ide dobro. Podmazano kao po loju, rekli bi naši stari.
[Vrh] Go down
Šaban
Admin
Šaban


Number of posts : 2688
Age : 58
Reputation : 32
Points : 2879
Registration date : 14.10.2008

novi vladari Empty
PostajNaslov: Re: novi vladari   novi vladari Emptypon pro 05, 2011 4:23 pm

evo opet ja malo
samo sam zaboravio da dodam da pogledate malo ko to stavlja zene na izborne liste, a znamo dobro da je ženi mesto u kući a ne okolo da šeta po uredima i opčinama.
Sramota, a onda se posle ljudi čude kako dođe do preljuba. Pa normalno jer čim žensko izađe iz kuće misli samo kako će da , jelda , ono ... hm hm kupi šminku.
[Vrh] Go down
{bf}Rufi
Admin
{bf}Rufi


Number of posts : 2460
Reputation : 60
Points : 2389
Registration date : 29.08.2008

novi vladari Empty
PostajNaslov: Re: novi vladari   novi vladari Emptypon pro 05, 2011 7:49 pm

nije bre da si loš novinar,ne,uopšte nisi.dobro zapažaš.tvoje opservacije su mnogo zanimljive i nadasve inteligentne.
imam nekoliko ispravaka netačnih navoda.
HTZ i Laburisti nema šanse bre,nikada,tačka.
laburisti mnogo zajeban naziv za stranku.
labur-labour = šljaker,radnik,mulac.
naravno da hrvatska turistička zajednica nebu koalirala sa šljakerima jer oni nikada nejdu za vrijeme godišnjeg na more ili u inostranstvo.
kaj se tiče naših cigana mi u Oseku imali smo samo jedan uvet za njihovo glasovanje:potvrda tolerancije i snošljivosti prema specifičnostima domicilnog stanovništva.
okupili bi tuce Hrvata koji su onda glasno izgovarali a čifća nona i ačifća gruja pri čemu su cigani morali mirno da stoje bez negodovanja,dapače morali su da izražavaju razumevanje za primitivizam domicilnog stanovništva i da se izdignu iznad tog primitivizma akademskim pristupom problemu.
svaki koji je to uspeo da dokaže pušten je da glasa za HTZ Wink

[Vrh] Go down
http://balkanforces.forumotion.ne
Šaban
Admin
Šaban


Number of posts : 2688
Age : 58
Reputation : 32
Points : 2879
Registration date : 14.10.2008

novi vladari Empty
PostajNaslov: Re: novi vladari   novi vladari Emptyčet pro 08, 2011 11:07 am

prognoza za sledece izbore
meni se onako najvise dopada hdssb.
Mozda je to sada regionalna stranka ali program im je A1
mislim da bi mogli oni u bliskoj buducnosti da zamene kukuriku i hdz
[Vrh] Go down
{bf}Rufi
Admin
{bf}Rufi


Number of posts : 2460
Reputation : 60
Points : 2389
Registration date : 29.08.2008

novi vladari Empty
PostajNaslov: Re: novi vladari   novi vladari Emptyčet pro 08, 2011 5:49 pm

:pegla:
[Vrh] Go down
http://balkanforces.forumotion.ne
{bf}Rufi
Admin
{bf}Rufi


Number of posts : 2460
Reputation : 60
Points : 2389
Registration date : 29.08.2008

novi vladari Empty
PostajNaslov: Re: novi vladari   novi vladari Emptyuto pro 20, 2011 6:01 pm

:pop
[Vrh] Go down
http://balkanforces.forumotion.ne
cigla^

cigla^


Number of posts : 1136
Age : 37
Reputation : 28
Points : 1031
Registration date : 12.12.2008

novi vladari Empty
PostajNaslov: Re: novi vladari   novi vladari Emptyčet pro 22, 2011 5:33 pm

:jebacina:
[Vrh] Go down
Šaban
Admin
Šaban


Number of posts : 2688
Age : 58
Reputation : 32
Points : 2879
Registration date : 14.10.2008

novi vladari Empty
PostajNaslov: Re: novi vladari   novi vladari Emptyčet pro 22, 2011 9:35 pm

jel to pravnica dobila porciju
[Vrh] Go down
Sponsored content





novi vladari Empty
PostajNaslov: Re: novi vladari   novi vladari Empty

[Vrh] Go down
 
novi vladari
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Novi (New) Bridge
» novi izgled foruma :)
» jesu li ove konfiguracije dovoljne za novi aa 3.0
» new asian or old germani / novi azijski ili stari njemacki auto

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
balkan forces americas army clan :: * za one koji dolaze prvi put * :: Radio Mileva/Blebetanje-
Forum(o)Bir: